X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Obvious Child, The

Obvious Child, The · reż. Stephen Irwin
Wielka Brytania 2013, 12’

Pokazy

22.10, 13:30 · Kino Centrum

Oto opowieść o zawiłych relacjach pomiędzy królikiem i jego zatroskaną właścicielką, młodą dziewczyną. Królik czci dziewczynę niczym boginię, ale jej działania wprawiają go w zakłopotanie. Dziewczyna stara się posłać swoich nieżyjących rodziców do nieba. Jest bardzo gwałtowaną i pogmatwaną osobą, która ma dość dziwaczne wyobrażenia na temat religii i sposobów przypodobania się Bogu. Film przeprowadza analizę dziecięcych urojeń oraz zamieszania, jakie w rozwijającym się umyśle może wprowadzić religia.

Reżyser:Stephen Irwin
Scenariusz:Stephen Irwin
Montaż:Stephen Irwin
Animacja:Stephen Irwin
Produkcja:Stephen Irwin
Nagrody:Krakowski Festiwal Filmowy / Krakow FF – Srebrny Smok: Najlepszy film animowany / Silver Dragon: Best Animated Film (2014); Go Short Festival – Nagroda NTR za najlepszy krótkometrażowy film animowany z Europy / NTR Award for Best European Short Animation (2014)

Stephen Irwin ukończył uczelnię Central St. Martins College of Art & Design. Robił filmy dla UK Film Council, BBC New Talent, Animate Projects/Arts Council England oraz Channel 4. Jego filmy pokazywano w konkursach na wielu festiwalach międzynarodowych, a w tym na festiwalach filmowych Sundance, w Annecy, Zagrzebiu, Edynburgu, Ann Arbor i Clermont-Ferrand.

Program 2014

Google Translate