X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Sein Kampf

Sein Kampf · reż. Jakob Zapf
Niemcy 2013, 17’

Pokazy

19.10, 19:30 · Kino Centrum

Boris (15 l.) chce zostać prawdziwym skinheadem! (A przynajmniej taką jego wersją, jaką uważa za prawdziwą...) Dzisiaj w jego szkole odbywa się spotkanie ze starym Żydem, którzy przeżył obóz w Auschwitz. W związku z tym jego brat Marcel (17 l.) ma pewien plan. Boris zgadza się na sprowokowanie Dawida (83 l.), ale zupełnie nie bierze pod uwagę obecności tego starego człowieka, ani siły tkwiącej w jego opowieści.

Reżyser:Jakob Zapf
Scenariusz:Tonio Kellner, Jakob Zapf
Muzyka:Markus Paichrowski
Zdjęcia:Yoliswa Gärtig
Montaż:Falk Peplinski
Obsada:Julian-Nico Tzschentke, Paul Hofmann, Günter Lamprecht, Tessa Mittelstaedt
Produkcja:Tonio Kellner
Nagrody:MiFFK w Kalkucie / Kolkata SIFF – Specjalne wyróżnienie festiwalowe dla najlepszego aktora / Special Festival Mention for Best Actor (2013)

Jakob Zapf studiował nauki o filmie we Frankfurcie i Paryżu, a w 2010 r. zdobył tytuł magistra. Jest stypendystą fundacji Friedrich-Ebert-Stiftung. Zajmuje się rzeźbieniem w drewnie, ceramice i stali, a także brał udział w projektach artystycznych w Paryżu, Berlinie, Frankfurcie i Monachium. Filmy krótkometrażowe zaczął kręcić jeszcze w czasie studiów. Pracuje dla międzynarodowej agencji sprzedaży The Match Factory GmbH w charakterze montażysty i reżysera (freelancer).

Program 2014

Google Translate