X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Washingtonia

Washingtonia · reż. Konstantina Kotzamani
Grecja 2014, 24’
Polska premiera

Pokazy

23.10, 19:00 · Od Nowa – duża scena

Washingtonia rozpoczyna się od sceny, gdy zanika bicie serca u żyrafy. Washingtonia to zamienna nazwa dla Aten, tj. miejsca gdzie ludzie zapadają — na podobieństwo zwierząt — w stan letniego otępienia z powodu upału. Washingtonia to zarazem jedyne drzewo palmowe, którego serce nie zostało pożarte przez poskrzypię liliową. Stało się tak dlatego, że serce drzewa jest małe i wyschnięte, a takich serc nikt nie lubi.

Reżyser:Konstantina Kotzamani
Scenariusz:Konstantina Kotzamani
Muzyka:Drog_a_tek, Panou
Zdjęcia:Giorgos Karvelas, Giannis Kanakis
Montaż:Leonidas Papafotiou
Obsada:Mmamadou Diallo, Eutychia Stefanidou, Katerina Iliadi, Nikos Christofidis, Iraklis Nousas
Produkcja:Artemis Pattakou, Giorgos Zois
Nagrody:MFF Berlinale / Berlinale – Oficjalny wybór do konkursu filmów krótkometrażowych / official selection in Short Competition (2014); Tetouan FF – Grand Prix (2014)

Konstantina Kotzamani urodziła się w 1983 roku w greckim mieście Komotini. Studiowała farmację oraz film na wydziale sztuk pięknych na Uniwersytecie Arystotelesa w Salonikach. Jako reżyser brała udział w obozie dla młodych talentów (Talent Campus) w Berlinie i Sarajewie. Nakręcone przez nią filmy krótkometrażowe zostały pokazane na kilku festiwalach międzynarodowych, gdzie zdobyły bardzo wiele nagród.

Program 2014

Google Translate