X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Zima

Winter · reż. Cristina Picchi
Rosja 2013, 11’

Pokazy

20.10, 19:00 · Od Nowa – duża scena

Film dokumentalny. Oto portret pory roku — to podróż przez północną Rosję i Syberię, przez uczucia i myśli ludzi, którzy muszą zmagać się z jednym z najsurowszych klimatów na świecie; to rzeczywistość, gdzie granica między życiem i śmiercią jest tak cienka, że czasem całkiem znika; tutaj cywilizacja co i rusz zmaga się i ulega przyrodzie wraz z jej wiecznymi prawami i rytuałami.

Reżyser:Cristina Picchi
Scenariusz:Cristina Picchi
Muzyka:Shoefiti
Zdjęcia:Saulius Lukoševičius
Montaż:Cristina Picchi
Produkcja:MiruMir Studio
Nagrody:MFFK w Clermont-Ferrand / Clermont Ferrand SFF – Specjalne wyróżnienie jury / Special Mention of the Jury (2014); Festiwal Filmów Dokumentalnych w Salonikach / Thessaloniki Documentary FF – WWF Award (2014)

Cristina Picchi (urodzona w 1981 r. w Lukce) to wielokrotnie nagradzana, włoska reżyserka i pisarka, która mieszka i pracuje w Londynie. Jest autorką opowiadań i miała swój udział w książkach, które zdobywały nagrody. Posiada stopień naukowy i tytuł magistra literatury europejskiej na uniwersytecie w Pizie oraz tytuł magistra z przedmiotu Screen Documentary na Goldsmiths University of London.

Program 2014

Google Translate