X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Guide, The

Povodyr · reż. Oles Sanin
Ukraina 2014, 120’

Pokazy

18.10, 19:00 · Kino Centrum

Film rozgrywa się na początku lat 30. w sowieckiej Ukrainie, którą zdominowała industrializacja, kolektywizacja, Wielki Głód i likwidacja warstwy inteligenckiej. Beztroskie życie Petera Shamrocka, syna specjalista ze Stanów Zjednoczonych zmienia się w jednej chwili. Jego ojciec zostaje zamordowany. Tylko cud zapobiega śmierci Petera z rąk prześladowców. Tym „cudem” okazuje się kobziarz Iwan Kochera (niewidomy pieśniarz grający na kobrze lub bandurze). Chłopak zostaje jego przewodnikiem. Ich wspólna podróż przypada na zimę 1934 roku i jest pełna dramatycznych zwrotów akcji. Iwan wraz z innymi kobziarzami zostaje stracony w okolicach Charkowa. Tym samym Peter staje się jedynym żyjącym świadkiem tamtych tragicznych wydarzeń.

Reżyser:Oles Sanin
Scenariusz:Oles Sanin, Olexandr Irvanets, Iren Rozdobudko, Paul Wolansky
Muzyka:Alla Zagaikevych
Zdjęcia:Sergei Mikhalchuk
Montaż:Denys Zakharov
Obsada:Stanislav Boklan, Jeff Burrell, Anton Sviatoslav Greene, Aleksandr Kobzar, Susana Jamaladinova
Nagrody:Ukraiński kandydat do Oscarów w kategorii Najlepszy Film Obcojęzyczny / Ukrainian candidate for Academy Awards in the Best Foreign Language Film category (2015)

Program 2014

Google Translate