X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

600 Miles

600 Millas · reż. Gabriel Ripstein
Meksyk 2015, 85’

Pokazy

22.10, 13:00 · Kino Centrum

Młody Meksykanin, Arnulfo Rubio, pracuje z niewiele starszym od siebie „gringo” — obaj mężczyźni szmuglują broń z Arizony do Meksyku dla kartelu narkotykowego. W filmie śledzimy losy Arnulfa, gdy kupuje broń, przekracza z nią granicę i spotyka się w niemal familijnej atmosferze z pośrednikami i klientami. Arnulfo nie ma jednak pojęcia, że od dłuższego czasu jego poczynania są uważnie obserwowane przez agenta Hanka Harrisa — członka amerykańskiego Biura ds. Alkoholu, Tytoniu, Broni Palnej oraz Materiałów Wybuchowych, które jest agencją śledczą znaną ze stosowania dyskusyjnych metod działania w ramach walki z meksykańskimi kartelami narkotykowymi. Pewnego dnia Harris popełnia błąd, który skutkuje tym, że Arnulfo panikuje i bierze agenta jako zakładnika, aby przekazać go w ręce klientów z Meksyku. Obydwu czeka długa podróż z Arizony do Culiacan, w czasie której ci dwaj tak bardzo różni od siebie mężczyźni zaczynają — z początku niezdarnie — okazywać wobec siebie sympatię.

Reżyser:Gabriel Ripstein
Scenariusz:Gabriel Ripstein, Issa López
Zdjęcia:Alain Marcoen
Montaż:Santiago Pérez Rocha León, Gabriel Ripstein
Obsada:Tim Roth, Kristyan Ferrer, Aurora Herrington-Auerbach
Produkcja:Michel Franco, Gabriel Ripstein, Moisés Zonana
Producent:Lucia Films
Nagrody:Berlinale – Nagroda dla najlepszego debiutanckiego filmu pełnometrażowego / Best First Feature Award (2015); MFF Guadalajara / Guadalajara Mexican FF – Nagroda MEZCAL: Najlepszy film z Meksyku / MEZCAL Award: Best Mexican Film (2015)

Gabriel Ripstein urodził się w 1972 r. w stolicy Meksyku w rodzinie filmowców, dzięki czemu szybko poznał tajniki przemysłu filmowego — zarówno ze strony twórczej, jak i biznesowej. W ostatnich latach napisał kilka scenariuszy na potrzeby rynku filmowego w USA i w Meksyku, a także był zaangażowany jako producent w pracy przy ponad 20 filmach pełnometrażowych dla Sony Pictures.

Filmografia:

  • 2015600 Miles / 600 Millas

Program 2015

Google Translate