X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Klub festiwalowy: NRD

W jednej z bocznych uliczek toruńskiej starówki kryje się miejsce wyjątkowe, które wpisane jest od wielu lat w imprezową mapę Torunia.

Klub NRD to przestrzeń o charakterystycznym, alternatywnym wnętrzu. Wewnątrz nie ma ograniczeń co do gatunków muzycznych, jednak wszystko serwowane jest na jak najwyższym poziomie. Usłyszeć tu można artystów nietuzinkowych oraz spotkać ludzi otwartych na nowe brzmienia, wpaść na imprezę czy najzwyczajniej w świecie wypić dobry alkohol w dobrym towarzystwie. NRD to miejsce dla ludzi, którzy szukają nowości, a także mają coś ciekawego do przekazania.

Rozkład jazdy na TOFIFEST w eNeRDe

Koncert Lilly Hates Roses
Kiedy: 18 października

Zespół powstał pod koniec 2012 roku. Mają za sobą 5 tras koncertowych w 7 krajach, wystąpili także na kilku polskich festiwalach. Mieli okazję zagrać pełnometrażowy koncert w prestiżowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Radiowej Trójce. Ich debiutancki singiel Youth miał swą premierę na falach legendarnego amerykańskiego radia KEXP. 30 czerwca ukazała się ich druga płyta zatytułowana Mokotów.

„Nie lubię poniedziałku” — zagra Dj Funktion!
Kiedy: 19 października

Poniedziałek według wielu to najgorszy dzień tygodnia. Można by wyliczać wiele powodów, dlaczego taka opinia jest prawdziwa. Na całe szczęście jest jeden człowiek, który zamienia każdy dzień tygodnia w święto... Juliusz zagra na barze, a tańcom nie będzie końca. Zobaczycie, że nawet poniedziałek można polubić!

DJ Funktion (Juliusz Pacek) mieszka i pracuje w Toruniu. Jest muzykiem i turntablistą, od 2004 roku związanym z toruńską sceną muzyczną. Obecnie jest rezydentem klubu NRD. Brał udział w tworzeniu płyt polskich raperów m.in. Kilka Numerów o Czymś Małpy oraz Teorii Równoległych Wszechświatów autorstwa Medium. Opracowuje ścieżki dzwiękowe i muzykę do spektakli, filmów i festiwali. Jest także organizatorem imprez kulturalnych i prowadzi warsztaty muzyczne. Dwukrotnie, w latach 2012 i 2013, zdobył I Miejsce na Mistrzostwach Świata IDA w kategoria „Show”.

Wtorkowe We Love Beats
Kiedy: 20 października

Wtorki w NRD są wyjątkowe, a to wszystko dzięki dwóm panom, którzy zamieniają je w muzyczne święto. Choć grają co tydzień, to nie ma dwóch podobnych nocy. Co tydzień Furia i WRB. przybliżają nam swoje muzyczne inspiracje.

Festiwal NADA #7 Night Marks Electric Trio + Paulina Przybysz | Rezydenckie Afterparty!
Kiedy: 21 października

NADA to nowy, cykliczny festiwal, którego zadaniem jest zaprezentowanie mieszkańcom Torunia nowych nurtów muzycznych. Na ostatnim w tej edycji koncercie zagrają panowie z Night Marks Electric Trio, czyli oryginalny tercet, zacierający granice pomiędzy hip-hopem oraz soulowym dziedzictwem, a najświeższymi brzmieniami muzyki elektronicznej. Wspomagać ich będzie wyjątkowy wokal Pauliny Przybysz. Po koncercie zapraszamy na darmowe afterparty z naszymi rezydentem StosunkowoDobrym Wacą!

Afterparty po premierze dokumentu „Steve Nash & Turntable Orchestra”
Kiedy: 22 października

Wspaniały projekt Steve Nash & Turntable Orchestra doczekał się film dokumentalnego. Jego premiera ma miejsce właśnie na Festiwalu TOFIFEST, a na afterparty zapraszamy do NRD. Za oprawę muzyczną odpowiada jeden z filarów turntablistycznej dziewiątki, czyli DJ Funktion! Będzie moc!

Kękę Nowe Rzeczy + Afterparty Turnatable Orchestra part 2
Kiedy: 23 października

KęKę, reprezentant Radomia, narobił szumu albumem Takie Rzeczy, który ukazał się w 2013 roku, nakładem PROSTO Label. W świecie pełnym nijakich i skrojonych pod medialny szablon rapowych debiutantów mocno wyróżniał się i przykuwał uwagę. Po sukcesie pierwszej płyty, która uzyskała statut złotej i ponad dwunastu miesiącach w trasie, wrócił z kolejnym albumem, który już po miesiącu okrył się złotem. Nowe Rzeczy to opowieść o wychodzeniu z nałogu i uczeniu się na nowo, jak ogarnąć codzienność. KęKę nie poucza, choć mówi o sprawach ważnych swoim niezmiennie szorstkim, dosadnym i nieubarwionym frazesami językiem. Na płycie nie brakuje jednak lżejszych tematów. Po koncercie zapraszamy na gorące afterparty, a za oprawę muzyczna odpowiadać będą DJ-e znani z projektu Stave Nash & Turnatable Orchestra.

TOFIFEST & RE/MIXXX AFTERPARTY po rozdaniu Złotych Aniołów
Kiedy: 24 października

Sobota to najlepszy dzień na imprezę. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy na ten elektroniczne święto, a także audiowizualną podróż. Podwójny After zorganizowany przez T.O.S.O.T. Kolektyw, a na nim będzie House, będzie techno, będzie pięknie!

Program 2015

Google Translate