X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Filmogranie!

FILMOGRANIE! to niezwykle kreatywna forma edukacji filmowej dla dzieci i młodzieży, towarzysząca Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu TOFIFEST.

To transdyscyplinarny projekt, łączący działania skupione wokół szeroko pojętego filmu, fotografii, dźwięku, edycji obrazu z formami akcji artystycznych i praktyk fotograficznych. FILMOGRANIE! upowszechnia wiedzę na temat kina jako syntezy sztuk, pozwala poznać wielowątkowy i skomplikowany proces twórczy, który towarzyszy sztukom wizualnym.

Śniadanie na księżycu! Kosmiczna dystopia 2033!

Tym razem razem ekipa Filmogrania! wyląduje na księżycu, w odległej przyszłości, tropiąc rzeczywistości równoległe, alternatywne światy i pętle czasowe. Przy tworzeniu filmowego widowiska popularnonaukowego w duchu science fiction pomogą nam kosmiczne elementy mocy parapsychicznych i regularny kontakt z obcymi cywilizacjami. Wykorzystamy analogowe bogactwo motywów sci-fi, a projektując dźwięki do filmu, usłyszymy niesłyszalne — zarejestrujemy kosmiczną muzykę pola elektromagnetycznego. Zapraszamy na pokład! 3, 2, 1… start!!!

Wiek uczestników: 8–12 lat. Zapisy pod adresem sztukacieszuka@gmail.com
od 13 października 2015 roku. Warsztaty są bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona.

Program 2015

Google Translate