X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Gdy przyjdzie mi ten świat porzucić

When it comes to me to leave this world · reż. Mateusz Buława
Polska 2015, 10’

Pokazy

21.10, 13:00 · Od Nowa – duża scena

Film dokumentuje niełatwą, wymagającą niekiedy żelaznych nerwów, codzienność pracowników zakładu pogrzebowego, którzy muszą życiowe dramaty swoich klientów godzić z bezduszną, lecz konieczną biurokracją. Zazwyczaj cierpliwi i empatyczni, w szczerej rozmowie między sobą pokazują, jak wielkim obciążeniem bywa praca w takim miejscu...

Reżyser:Mateusz Buława
Scenariusz:Mateusz Buława
Muzyka:Fronda
Zdjęcia:Mateusz Buława
Montaż:Mateusz Buława
Produkcja:Fundacja Bydgoska Kronika Filmowa
Nagrody:MFF Dozwolone do 21, Warszawa / Up to 21 IFF in Warsaw – Grand Prix (2015); Krakowski Festiwal Filmowy / Krakow Film Festival – oficjalna selekcja / official selection (2015); KFA Klaps w Bydgoszcz / Amateur Filmmaker Contest “KLAPS” in Bydgoszcz – I miejsce: najlepszy dokument / First Place: Best Documentary (2015)

Mateusz Buława urodził się w 1995 roku. Jest studentem I roku kulturoznawstwa w Bydgoszczy i niezależnym twórcą krótkometrażowych filmów dokumentalnych. Od 3 lat członek Bydgoskiej Kroniki Filmowej prowadzonej przez Macieja Cuskego i Marcina Sautera. Jego pierwszy film Motylkowy szpital pokazywany był w konkursie Lokalizacje w 2014 roku.

Program 2015

Google Translate