X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Kurt Cobain: Montage of Heck

Kurt Cobain: Montage of Heck · reż. Brett Morgen
USA 2015, 132’

Pokazy

24.10, 17:00 · Od Nowa – duża scena

Film uznawany jest za jeden z najbardziej odkrywczych i intymnych dokumentów wszech czasów, który umożliwia wgląd w życie Kurta Cobaina, jakiego nie było nigdy wcześniej — to jedyny autoryzowany przez rodzinę portret tej legendarnej ikony muzyki. Brett Morgen z dużą wprawą miesza ze sobą osobiste archiwum sztuki i muzyki Cobaina, wcześniej niepublikowane filmy, animacje oraz wywiady z członkami jego rodziny i najbliższymi przyjaciółmi. Dokument pozwoli nam prześledzić życie Kurta Cobaina od najwcześniejszych lat, oferując dogłębny i szczegółowy wgląd kamery w życie artysty, który stał w sprzeczności do otoczenia.

Reżyser:Brett Morgen
Scenariusz:Brett Morgen
Muzyka:Nirvana
Zdjęcia:Jim Whitaker, Nicole Hirsch Whitaker, Eric Edwards
Montaż:Brett Morgen, Joe Beshenkovsky
Obsada:Kurt Cobain, Courtney Love, Dave Grohl, Krist Novoselic, Wendy O’Connor, Kim Cobain
Nagrody:Krakowski Festiwal Filmowy / Krakow FF – Złoty Hejnał: Grand Prix – Najlepszy pełnometrażowy dokumentalny film muzyczny / The Golden Heynal: Grand Prix: Best full feature musical film (2015)

Program 2015

Google Translate