X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Pokój z widokiem

Room with a View, A · reż. James Ivory
Wielka Brytania 1985, 117’

Pokazy

19.10, 17:00 · Kino Centrum

Romantyczna historia opowiadająca o tarapatach sercowych młodej kobiety, Lucy Honeychurch, dziewczyny z dobrego domu, która odbywa pierwszą w życiu podróż do Włoch. Czyni to w towarzystwie starszej kuzynki, Charlotty. Splot wydarzeń sprawia, że z młodej, niedoświadczonej dziewczyny Lucy staje się w pełni dojrzałą kobietą, świadomą swoich uczuć. Fakt, iż wraz z przystojnym Georgem są świadkami morderstwa, zmienia tok wydarzeń. Dziewczyna zakochuje się w nim. Czujnej kuzynce nie podoba się towarzystwo młodego mężczyzny, postanawia więc zabrać podopieczną z powrotem do Anglii. Po powrocie Lucy zostaje nakłoniona przez matkę i brata do przyjęcia oświadczyn Cecila — młodego, kulturalnego człowieka. Wydawać by się mogło, że Lucy powinna być szczęśliwa, tak jednak nie jest. Sytuację dodatkowo komplikuje to, że George wraz z ojcem przeprowadza się do sąsiedztwa dziewczyny. Wtedy Lucy uświadamia sobie jak wielkim uczuciem darzy Georga...

Reżyser:James Ivory
Scenariusz:Ruth Prawer Jhabvala
Muzyka:Richard Robbins
Zdjęcia:Tony Pierce-Roberts
Montaż:Humphrey Dixon
Obsada:Maggie Smith, Helena Bonham Carter, Julian Sands, Denholm Elliott, Simon Callow, Patrick Godfrey, Judi Dench
Produkcja:Ismail Merchant
Dystrybucja:Solopan
Nagrody:Oskary / Academy Awards – Najlepszy scenariusz adaptowany, Najlepsza scenografia, Najlepsze kostiumy / Best Writing, Screenplay Based on Material from Another Medium, Best Art Direction-Set Decoration, Best Costume Design (1987); Złote Globy / Golden Globes – Najlepsza aktorka drugoplanowa / Best Performance by an Actress in a Supporting Role (1987); Nagrody BAFTA / BAFTA Awards – Najlepszy Film, Najlepsza Aktorka Pierwszoplanowa, Najlepsza Aktorka Drugoplanowa, Najlepsza Scenografia, Najlepsze Kostiumy / Best Film, Best Actress, Best Actress in a Supporting Role, Best Production Design, Best Costume Design (1987)

Program 2015

Google Translate