X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Sekrety morza (Dla przedszkolaków)

Song of the Sea · reż. Tomm Moore
Dania, Irlandia 2014, 93’

Pokazy

19.10, 11:00 · Kino Centrum

20.10, 11:00 · Kino Centrum

22.10, 09:00 · Kino Centrum

Dziewczynka o imieniu Sirsza obchodzi swoje szóste urodziny. Nic nie wygląda tak, jakby chciała. Starszy brat jej dokucza, tata jest zatopiony w myślach, a mamy nie ma z nimi od dawna. Na domiar złego przyjeżdża zrzędząca babcia, która zamierza zabrać rodzeństwo do dużego miasta, które uważa za bardziej odpowiednie miejsce dla nich do życia. Po nieudanym przyjęciu Sirsza podkrada bratu muszlę, którą dostał kiedyś od mamy, i zaczyna na niej grać. Muzyka prowadzi ją do skrzyni, w której znajduje niezwykły płaszcz. Sirsza rozpocznie podróż, dzięki której zrozumie, kim jest i co stało się z ich mamą...

Reżyser:Tomm Moore
Scenariusz:Will Collins
Muzyka:Bruno Coulais
Montaż:Darragh Byrne
Obsada:Malwina Jachowicz, Małgorzata Kożuchowska, Arkadiusz Jakubik, Mateusz Ceran, Barbara Wrzesińska
Nagrody:Oscary / Academy Awards – Najlepszy długometrażowy film animowany: nominacja / Best Animated Feature Film: nomination (2015) / Satelity / The Satellite Awards – Najlepszy film animowany lub łączący w sobie różne media / Best Animated or Mixed Media Feature (2015)

Program 2015

Google Translate