X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Głośniej od bomb

Louder Than Bombs · reż. Joachim Trier
Norwegia, Francja, Dania 2015, 109’
Polska premiera

Pokazy

20.10, 18:30 · Od Nowa – nowa scena

Zbliżająca się premiera wystawy upamiętniającej fotografkę Isabelle Reed, która zmarła przedwcześnie trzy lata temu, sprawia, że jej najstarszy syn Jonah powraca do rodzinnego domu. Zmusza go to do spędzenia większej ilości czasu z ojcem Genem i wycofanym, młodszym bratem Conradem, niż miał ku temu okazję w ciągu wielu ostatnich lat. Kiedy cała trójka trafia do tego samego domu, Gene podejmuje desperackie próby nawiązania komunikacji ze swoimi dwoma synami, ale i oni muszą się zmierzyć z uczuciami dotyczącymi kobiety, którą każdy z nich zapamiętał zupełnie inaczej.

Reżyser:Joachim Trier
Scenariusz:Joachim Trier, Eskil Vogt
Muzyka:Ola Fløttum
Zdjęcia:Jakob Ihre
Montaż:Olivier Bugge Coutté
Obsada:Gabriel Byrne, Jesse Eisenberg, Isabelle Huppert, Amy Ryan, Rachel Brosnahan, Devin Druid, Harry Ford
Produkcja:Thomas Robsahm, Joshua Astrachan, Marc Turtletaub, Albert Berger, Ron Yerxa, Alexandre Mallet-Guy
Dystrybucja:Vivarto
Nagrody:MFF w Cannes / Cannes IFF – Nominacja do Złotej Palmy / Palme d’Or: nomination (2015); Norwegian IFF / MFF w Norwegii – Nagroda Norweskich Krytyków Filmowych / Norwegian Film Critics Award

Program 2015

Google Translate