X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Ave Maria

Ave Maria · reż. Basil Khalil
Niemcy, Palestyna, Francja 2015, 14’
Polska premiera

Pokazy

22.10, 14:00 · Od Nowa – duża scena

Zakonnice z klasztoru Sióstr Miłosierdzia usytuowanego pośród dzikiego krajobrazu na Zachodnim Brzegu Jordanu działają wedle codziennej rutyny, na którą składają się cisza i modlitwa. Ich świat zostaje zakłócony, gdy do drzwi klasztornych puka rodzina żydowskich osadników, która szuka pomocy po tym, jak rozbiła się samochodem o ścianę klasztoru.

Reżyser:Basil Khalil
Scenariusz:Basil Khalil & Daniel Yáñez Khalil
Zdjęcia:Eric Mizrahi
Montaż:Yang Qiu
Obsada:Maria Zreik, Huda al Imam, Shady Srour, Ruth Farhi, Maya Koren
Produkcja:Eric Dupont & Eric Fantone
Nagrody:MFF w Cannes / Cannes IFF – Złota Palma, nominacja w kategorii Najlepszy Film Krótkometrażowy / Palme d\'Or – Best Short Film: nominated (2015)

Basil Khalil urodził się i wychował w Nazarecie. Magisterskie studia filmowe ukończył na kierunku rozwoju projektów filmowych na Screen Academy Scotland (SAS), a następnie przeniósł się do Londynu, aby pracować przy produkcjach telewizyjnych. Aktualnie pracuje nad scenariuszem do swojej debiutanckiej komedii pełnometrażowej.

Program 2015

Google Translate