X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Z daleka

Desde allá · reż. Lorenzo Vigas
Wenezuela, Meksyk 2015, 93’
Polska premiera

Pokazy

22.10, 19:45 · Od Nowa – nowa scena

Armando to bogaty mężczyzna w średnim wieku, który wabi do swojego domu młodych mężczyzn, oferując im pieniądze. Nie chce ich dotykać, a jedynie oglądać ze ściśle określonej odległości. Śledzi także podstarzałego biznesmena, z którym wydaje się go łączyć traumatyczna przeszłość. Pierwsze spotkanie Armanda z ulicznym chuliganem Elderem ma dość gwałtowny przebieg, ale nie zmniejsza to fascynacji tego samotnego mężczyzny silnym i przystojnym nastolatkiem. Dzięki zachęcie finansowej Elder regularnie odwiedza Armanda, co owocuje powstaniem niespodziewanie intymnej relacji...

Desde allá to wstrząsający debiut Lorenzo Vigasa, pisarza i reżysera z Wenezueli. Akcja rozgrywa się pośród żyjących w chaosie niższych warstw społeczeństwa Caracas, a burzliwa historia opowiadana przez Vigasa odsłania skomplikowane więzy, które łączą tak odmienne światy obu mężczyzn.

Reżyser:Lorenzo Vigas
Scenariusz:Lorenzo Vigas
Zdjęcia:Sergio Armstrong G. ADFCH
Montaż:Isabela Monteiro de Castro
Obsada:Alfredo Castro, Luis Silva, Jericó Montilla, Catherina Cardozo, Marcos Moreno
Produkcja:Rodolfo Cova, Guillermo Arriaga, Michel Franco, Lorenzo Vigas
Producent:Factor RH Producciones
Dystrybucja:Solopan
Nagrody:MFF w Wenecji / Venice IFF – Złoty Lew: Najlepszy Film / Golden Lion: Best Film (2015); MFF w Toronto / Toronto IFF – oficjalna selekcja / official selection (2015); MFF w San Sebastian / SanSebastian IFF – oficjalna selekcja / official selection (2015)

Lorenzo Vigas urodził się w 1967 r. w wenezuelskiej Meridzie. Przed przeprowadzką do Nowego Jorku w 1995 r. studiował biologię molekularną. Na Uniwersytecie Nowojorskim uczęszczał na szereg warsztatów filmowych. W 1998 r. wrócił do Wenezueli, aby wyreżyserować serię filmów dokumentalnych dla telewizji, zatytułowanych Expedición. W latach 1999–2001 stworzył kilka dokumentów na zlecenie firmy producenckiej CINESA.

Filmografia:

  • 2015Desde allá / From Afar

Program 2015

Google Translate