X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Earl i ja, i umierająca dziewczyna

Me and Earl and dying girl · reż. Alfonso Gomez-Rejon
USA 2015, 105’

Pokazy

23.10, 17:00 · Od Nowa – nowa scena

Earl i ja, i umierająca dziewczyna to wyjątkowa, zabawna i jednocześnie poruszająca opowieść o Gregu (Thomas Mann), uczniu szkoły średniej, który stara się ze wszelkich sił wtopić w tłum, pozostać anonimowym i unikać bardziej zaangażowanych relacji z rówieśnikami. Jest to jego strategia, która ma pozwolić na bezbolesne przejście przez społeczne pole minowe okresu dojrzewania. Nawet Earla (RJ Cyler), swojego stałego towarzysza ze szkoły, z którym wspólnie robią krótkie parodie klasycznych filmów, określa mianem „współpracownika”, a nie najlepszego przyjaciela. Kiedy jednak mama Grega (Connie Britton) nalega, aby syn spędził czas z Rachel (Olivia Cooke), dziewczyną z jego klasy, która właśnie zachorowała na raka, chłopak zaczyna odkrywać prawdziwą wartość więzów przyjaźni, które łączą go z innymi ludźmi.

Reżyser:Alfonso Gomez-Rejon
Scenariusz:Jesse Andrews
Muzyka:Brian Eno
Zdjęcia:Chung-Hoon Chung
Montaż:David Trachtenberg
Obsada:Thomas Mann, RJ Cyler, Olivia Cooke, Nick Offerman, Connie Britton, Molly Shannon
Produkcja:Steven Rales, Dan Fogelman, Jeremy Dawson
Producent:Indian Paintbrush
Dystrybucja:Imperial Cinepix
Nagrody:MFF Sundance / Sundance FF – Nagroda Grand Jury Prize, Nagroda publiczności / Grand Jury Prize, Audience Award (2015); MFF w Sydney / Sydney FF – Nagroda publiczności / Audience Award (2015); MFF w Seattle / Seattle IFF – Nagroda Golden Space Needle / Golden Space Needle Award (2015)

Alfonso Gomez-Rejon urodził się i wychował w Laredo (Teksas) na granicy amerykańsko-meksykańskiej. Tytuł licencjata sztuk pięknych uzyskał na Uniwersytecie Nowojorskim, natomiast tytuł magistra sztuk pięknych — w Amerykańskim Instytucie Filmowym. Karierę filmową rozpoczął jako osobisty asystent Martina Scorsese, Nory Ephron, Roberta De Niro i Alejandra Gonzáleza Iñárritu. Gomez-Rejon wyreżyserował kilka cieszących się dużym uznaniem epizodów serialu Glee i American Horror Story.

Filmografia:

  • 2015 – Earl i ja, i umierająca dziewczyna / Me and Earl and dying girl
  • 2014 – Miasteczko, które bało się zmierzchu / The Town That Dreaded Sundown

Program 2015

Google Translate