X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Of Stains, Scrap and Tires

Of Stains, Scrap and Tires · reż. Sebastian Brameshuber
Austria, Francja 2014, 19’
Polska premiera

Pokazy

20.10, 16:30 · Od Nowa – nowa scena

Do oddalonej okolicy przemysłowej znajdującej się w dolinie w Górnej Styrii przybyli nowi mieszkańcy. Cliff, młody mężczyzna pochodzenia nigeryjskiego, zarządza firmą zajmującą się eksportem używanych samochodów. Film przedstawia nigeryjski mikrokosmos osadzony w samym środku pustkowia austriackiej Styrii, gdzie wszystko wydaje się istnieć poza swoim miejscem i czasem.

Reżyser:Sebastian Brameshuber
Scenariusz:Sebastian Brameshuber
Zdjęcia:Klemens Hufnagl
Montaż:Sebastian Brameshuber
Obsada:James Robertson, Clifford Mgochukwu, Magnus Chitioke
Produkcja:Sebastian Brameshuber
Nagrody:Berlinale – Nominacja w kategoii Najlepszy film krótkometrażowy / Best Short Film: nominated (2015); MFF w Wiedniu / Vienna IFF – oficjalna selekcja / official selection (2015)

Sebastian Brameshuber urodził się w 1981 roku w Gmunden. Studiował projekty sceniczne i filmowe na Uniwersytecie Sztuki Stosowanej w Wiedniu. Od 2004 roku tworzy eksperymentalne filmy krótkometrażowe oraz prace wideo, przy których współpracuje z Thomasem Draschanem — działają razem pod pseudonimem „Fordbrothers”.

Program 2015

Google Translate