X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Waves ’98

Waves ’98 · reż. Ely Dagher
Liban, Katar 2015, 15’
Polska premiera

Pokazy

23.10, 17:00 · Od Nowa – duża scena

Omar jest zawiedziony swoim życiem, które wiedzie na przedmieściach podzielonego Bejrutu. Dokonuje jednak odkrycia, które zawiedzie go w głąb miasta. Zanurzy się w świat, który jest bardzo blisko, a jednocześnie jest całkowicie oddzielony od jego własnej rzeczywistości. Będzie musiał stoczyć walkę o zachowanie własnego dobytku i poczucia posiadania domu.

Reżyser:Ely Dagher
Scenariusz:Ely Dagher
Muzyka:Matthew Wilcock
Montaż:Ely Dagher
Animacja:Ely Dagher
Obsada:Elie Bassila
Produkcja:Ely Dagher
Nagrody:MFF w Cannes / Cannes IFF – Złota Palma: Najlepszy Film Krótkometrażowy / Palme d\\\\\\\'Or: Best Short Film (2015)

Ely Dagher urodził się w 1985 roku, w Bejrucie. Po zakończeniu studiów licencjackich z animacji 2D/3D oraz na kierunku Art Direction/Illustration na L’Académie libanaise des beaux-arts (ALBA) w 2009 r. uzyskał tytuł licencjata na kierunku Nowe media i sztuki współczesne na lodyńskim Goldsmiths College.

Program 2015

Google Translate