X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Dzieci niebios

Bacheha-Ye aseman · reż. Majid Majidi
Iran 1997, 89’

Pokazy

22.10, 16:30 · Od Nowa – duża scena

Mały Ali gubi buty swej młodszej siostry Zahry, które dopiero co odebrał z naprawy. Rodzeństwo pochodzi z biednej rodziny, mieszkającej w południowej części Teheranu. Dziewczynka i chłopczyk, przewidując, że ich rodziców nie będzie stać na zakup nowej pary butów, postanawiają zaginięcie tamtej trzymać przed nimi w tajemnicy. Układają chytry plan, który zakłada, że oboje będą chodzić do szkoły w butach Alego — Zahra na pierwszą zmianę, Ali na drugą.

Reżyser:Majid Majidi
Scenariusz:Majid Majidi
Muzyka:Kayvan Jahanshahi
Zdjęcia:Parviz Malekzaade
Montaż:Hassan Hassandoost
Obsada:Amir Farrokh Hashemian, Bahare Seddiqi, Mohammad Amir Naji, Nafise Jafar-Mohammadi
Nagrody:Oscary / Academy Awards – nominacja w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny / Best Foreign Language Film: nominated (1997); Światowy Festiwal Filmowy w Montrealu / Montréal World FF – Nagroda FIPRESCI, Nagroda Jury Ekumenicznego, Nagroda Publiczności / FIPRESCI Prize, Prize of the Ecumenical Jury, People's Choice Award (1997); MFF w Warszawie / Warsaw IFF – Nagroda Publiczności / Audience Award (1999);

Program 2015

Google Translate