X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Dokąd teraz?

Et maintenant, on va où? · reż. Nadine Labaki
Francja, Włochy, Liban, Egipt 2011, 110’

Pokazy

20.10, 22:00 · Od Nowa – duża scena

Obraz Nadine Labaki, reżyserki kobiecego przeboju Karmel to ciepła i zabawna opowieść o tym, że na każdy męski konflikt można znaleźć kobiecy sposób. Takla, Yvonne i Amale żyją razem ze swoimi rodzinami w niewielkiej libańskiej wiosce. Kiedy w ich kraju wybucha wojna domowa, postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce. Choć dzielą je religia i zwyczaje, to mają wspólny cel — pragną okiełznać męski testosteron, przynajmniej na lokalną skalę...

Reżyser:Nadine Labaki
Scenariusz:Nadine Labaki, Jihad Hojeily, Rodney El Haddad, Bassam Habib
Muzyka:Khaled Mouzannar
Zdjęcia:Christophe Offenstein
Montaż:Véronique Lange
Obsada:Nadine Labaki, Claude Baz Moussawbaa, Layla Hakim, Yvonne Maalouf, Antoinette Noufaily
Dystrybucja:Gutek Film
Nagrody:MFF w Cannes / Cannes IFF – Wyróżnienie specjalne: Nagroda Jury Ekumenicznego / Special Mention: Ecumenical Jury Award (2011); MFF w San Sebastián / San Sebastian IFF – Nagroda publiczności / Audience Award (2012); MFF w Toronto / Toronto IFF – Nagroda Publiczności / Audience Award (2012)

Program 2015

Google Translate