X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Dziewczynka w trampkach

Wadjda · reż. Haifaa Al-Mansour
Niemcy, Arabia Saudyjska 2012, 98’

Pokazy

20.10, 13:00 · Kino Centrum

Wadjda ma 10 lat i mieszka w Rijadzie. W szkole uchodzi za buntowniczkę, ponieważ chodzi w porysowanych długopisem trampkach i próbuje bawić się z chłopcami. Jej największym marzeniem jest rower. Niestety, w Arabii Saudyjskiej kobiety nie mogą prowadzić samochodów, zaś dziewczynkom nie wypada jeździć na rowerze, gdyż „zagraża” to ich cnotliwości. Aby zdobyć pieniądze na upragniony rower i przekonać dorosłych o swojej pobożności, Wadjda postanawia wziąć udział w konkursie recytacji Koranu.

Reżyser:Haifaa Al-Mansour
Scenariusz:Haifaa Al-Mansour
Muzyka:Max Richter
Zdjęcia:Lutz Reitemeier
Montaż:Andreas Wodraschke
Obsada:Waad Mohammed, Reem Abdullah, Abdullrahman Al Gohani, Sultan Al Assaf, Alanoud Sajini
Dystrybucja:Mañana
Nagrody:MFF w Wenecji / Venice IFF – Nagroda CinemAvvenire, Nagroda Międzynarodowego Stowarzyszenia Kin Artystycznych (CICAE), Nagroda Interfilm / CinemAvvenire Award, Award of the International Confederation of Art Cinemas (CICAE), Interfilm Award (2012); MFF w Dubaju / Dubai IFF – Najlepszy Film, Najlepsza aktorka / Best Film, Best Actress (2012)

Program 2015

Google Translate