X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Mustang

Mustang · reż. Deniz Gamze Ergüven
Francja, Niemcy, Turcja, Katar 2015, 97’

Pokazy

18.10, 21:30 · Od Nowa – duża scena

Początek lata w małej wiosce na północy Turcji. Lale i jej cztery siostry wracają ze szkoły do domu, po drodze uczestnicząc w niewinnej zabawie z chłopcami. Niemoralny wydźwięk tej zabawy powoduje skandal, który przynosi niespodziewane konsekwencje. Ich dom rodzinny stopniowo zmienia się w więzienie — zamiast zajęć w szkole pojawia się instruktaż dotyczący zakładania ogniska domowego i rozpoczyna się aranżowanie małżeństw. Wszystkie pięć sióstr łączy umiłowanie wolności, więc wspólnie zaczynają szukać sposobu na obejście nałożonych na nie ograniczeń.

Reżyser:Deniz Gamze Ergüven
Scenariusz:Deniz Gamze Ergüven, Alice Winocour
Muzyka:Warren Ellis
Zdjęcia:David Chizallet, Ersin Gok
Montaż:Mathilde Van de Moortel
Obsada:Günes Sensoy, Doga Zeynep Doguslu, Elit Iscan, Tugba Sunguroglu, Ilayda Akdogan
Dystrybucja:Gutek Film
Nagrody:MFF w Cannes / Cannes IFF – Nagroda dla najlepszego filmu europejskiego (Label Europa Cinemas) / Award for Best European Film (Label Europa Cinemas) (2015); Nagroda Heart of Sarajevo / Heart of Sarajevo Award – FF w Sarajewie / Sarajevo FF (2015)

Program 2015

Google Translate