X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Nahid

Nahid · reż. Ida Panahandeh
Iran 2015, 105’
Polska premiera

Pokazy

25.10, 17:30 · Kino Centrum

Młoda rozwódka, mieszkająca ze swoim synkiem w małym mieście na północy Iranu pragnie poślubić mężczyznę, w którym się zakochała. W myśl obowiązującego prawa pieczę nad dziećmi sprawuje ich ojciec. Niezależnie od tego jej były mąż przyznał jej prawo do opieki nad dziećmi, ale pod warunkiem, że bohaterka nigdy nie wyjdzie powtórnie za mąż. Kobieta pragnie zachować i dziecko, i mężczyznę, którego kocha, musi więc rozważyć trzeci wariant: małżeństwo czasowe (sighe). Postawi ją to jednak w kłopotliwym położeniu, bo pomimo tego, że takie małżeństwo jest legalne, nie jest ono wcale dobrze widziane w społeczeństwie. Czy sighe okaże się dla niej właściwym wyjściem?

Reżyser:Ida Panahandeh
Scenariusz:Arsalan Amiri, Ida Panahandeh
Muzyka:Majid Pousti
Zdjęcia:Morteza Gheidi
Montaż:Arsalan Amiri
Obsada:Sareh Bayat, Pejman Bazeghi, Navid Mohammadzadeh
Nagrody:MFF w Cannes / Cannes IFF – Sekcja Un Certain Regard: Nagroda Promising Future / Un Certain Regards section: Promising Future Prize (2015)

Program 2015

Google Translate