X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Życie na kredycie

Vonarstræti · reż. Baldvin Zophoníasson
Islandia 2014, 128’
Polska premiera

Pokazy

22.10, 21:00 · Od Nowa – duża scena

Trzy historie, zaplecione w misterny warkocz, opowiadane wyrywkowo, choć spójnie, stanowią fundament tej opowieści. 24-letnia przedszkolanka, która po godzinach jest prostytutką, niedźwiedziowaty poeta z nieodłączną butelką whisky pod pachą oraz młody bankowiec z wielkimi ambicjami spotykają się na życiowym rondzie. Zrobią razem kilka kółek, w poszukiwaniu najlepszego zjazdu. Baldwin Zophoníasson, jeden z wyróżniających się współczesnych twórców islandzkich, poświęcił w filmie wiele uwagi drogom prowadzącym do tego spotkania. Towarzystwo dyskretnej, nastrojowej oryginalnej ścieżki dźwiękowej znakomicie komponuje się z opowieścią o tym, co w życiu jest najważniejsze.

Reżyser:Baldvin Zophoníasson
Scenariusz:Birgir Örn Steinarsson, Baldvin Zophoníasson
Muzyka:Ólafur Arnalds
Zdjęcia:Jóhann Máni Jóhannsson
Montaż:Sigurbjorg Jonsdottir
Obsada:Thor Kristjansson, Hera Hilmar, Sveinn Ólafur Gunnarsson, Ingvar Þórðarson, Þorsteinn Bachmann
Dystrybucja:Bomba Film
Nagrody:MFF w Zurychu / Zurich FF – Wyróżnienie specjalne: Zagraniczny film fabularny / Special Mention: International Feature Film (2014)

Program 2015

Google Translate