X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

45 lat

45 Years · reż. Andrew Haigh
Wielka Brytania 2015, 93’

Pokazy

18.10, 17:00 · Kino Centrum

Już za tydzień Kate Mercer uczci wraz z mężem Geoffem 45-lecie ich ślubu. Przygotowania do jubileuszowej imprezy przebiegają nadzwyczaj sprawnie. Do Geoffa przychodzi jednak nieoczekiwany list. Ciało jego pierwszej miłości, zamrożone w lodowcu, zostało odnalezione w szwajcarskich Alpach. Kiedy pięć dni później ma odbyć się od dawna oczekiwana uroczystość, okazuje się, że być może nie ma już małżeństwa, które można by świętować.

Reżyser:Andrew Haigh
Scenariusz:Andrew Haigh
Zdjęcia:Lol Crawley
Montaż:Jonathan Alberts
Obsada:Charlotte Rampling, Tom Courtenay, Dolly Wells, Geraldine James
Produkcja:Tristan Goligher
Dystrybucja:Solopan
Nagrody:Berlinale – Srebrny Niedźwiedź / Silver Berlin Bear: Najlepsza Aktorka / Best Actress, Najlepszy Aktor / Best Actor (2015); MFF w Edynburgu – Najlepszy Brytyjski Film Fabularny / Award for Best British Feature Film, Najlepsza rola w Brytyjskim Filmie Fabularnym / Best Performance in a British Feature Film (2015)

Program 2015

Google Translate