X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Syn Szawła

Saul fia · reż. László Nemes
Węgry 2015, 107’

Pokazy

24.10, 20:15 · Kino Centrum

Rok 1944. Szaweł Ausländer to członek węgierskiego Sonderkommando — grupy więźniów pochodzenia żydowskiego, którzy są trzymani poza głównym obozem i zmuszani do asystowania nazistom jako trybik w wielkiej maszynerii masowej zagłady. W czasie pracy w jednym z krematoriów Szaweł odkrywa ciało chłopca, w którym rozpoznaje swojego syna. Jego Sonderkommando planuje bunt, co skłania Szawła do podjęcia się niewykonalnej misji: chce ocalić ciało chłopca od płomieni pieca oraz znaleźć rabina, który odmówi żydowską modlitwę żałobną i umożliwi godny pochówek chłopca.

Reżyser:László Nemes
Scenariusz:László Nemes, Clara Royer
Zdjęcia:Mátyás Erdély
Montaż:Matthieu Taponier
Obsada:Géza Röhrig, Levente Molnár, Urs Rechn, Todd Charmont, Sándor Zsótér
Produkcja:Gábor Rajna, Gábor Sipos
Dystrybucja:Gutek Film
Nagrody:MFF w Cannes / Cannes IFF – Grand Prix Festiwalu: Najlepszy film, Nagroda FIPRESCI, Nagroda im. François Chalais / Grand Prix: Best Film, FIPRESCI Award, the François Chalais Prize (2015)

Program 2015

Google Translate