X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Bones

Ossos · reż. Pedro Costa
Portugalia, Francja, Niemcy 1997, 94’

Pokazy

21.10, 12:00 · Od Nowa – nowa scena

Ossos dotyka tego, co jest nam bardzo znajome i rzeczy, które łatwo przywołać. Nawiązuje do Chaplina, do melodramatów z początków kina, chłopca z dzieckiem żyjących na ulicy, samochodów jeżdżących z niebezpieczną prędkością, bochenka chleba, prostytutki, dwóch lub trzech kuchni. I silnego pragnienia bycia blisko rzeczywistości, dokumentowania, bycia blisko ludzi niebędących aktorami, ludzi, którzy są bardzo podobni do tych, których portretują. W prawdziwym życiu chłopak był biednym ćpunem, a gosposia to gosposia. Jednak nawet przy pragnieniu nakręcenia swoistego dokumentu, film jest napędzany przez fikcję, która go de facto ratuje. Fikcja to zawsze drzwi, które pragniemy otworzyć lub zamknąć. To drzwi, dzięki którym wciąż zgadujemy.” — Pedro Cost

Reżyser:Pedro Costa
Scenariusz:Pedro Costa
Zdjęcia:Emmanuel Machuel
Montaż:Jackie Bastide
Obsada:Vanda Duarte, Nuno Vaz, Maria Lipkina, Isabel Ruth, Inês de Medeiros, Miguel Sermão
Nagrody:MFF w Wenecji / Venice IFF – Naroda Golden Osella: Najlepsze zdjęcia, Złoty Lew – nominacja / Golden Osella: Best Cinematography, Golden Lion: nominated (1997); Festiwal Belfort Entrevues / Entrevues FF – Nagroda Grand Prix: Film zagraniczny / Grand Prix: Foreign Film (1997)

Program 2015

Google Translate