X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Colossal Youth

Juventude Em Marcha · reż. Pedro Costa
Portugalia 2006, 155’

Pokazy

20.10, 21:00 · Od Nowa – nowa scena

Po tym, jak portugalski rząd burzy jego slumsy i przenosi go do nowego osiedla na obrzeżach Lizbony, Ventura, 75-letni imigrant z Wysp Zielonego Przylądka, nieustannie podróżuje pomiędzy nowym i starym domem, odnawiając znajomości z ludźmi z jego przeszłości. Colossal Youth stanowi medytację nad pokłosiem rewolucji goździków i jej skutkami dotykającymi żyjących w nędzy, w Portugalii, imigrantów z Wysp Zielonego Przylądka.

Reżyser:Pedro Costa
Scenariusz:Pedro Costa
Muzyka:Nuno Carvalho
Zdjęcia:Pedro Costa, Leonardo Simões
Montaż:Pedro Marques
Obsada:Ventura, Vanda Duarte, Beatriz Duarte, Cila Cardoso, Isabel Cardoso, Alberto „Lento” Barros
Nagrody:MFF w Cannes / Cannes IFF – Palme d'Or nomination / Nominacja do Złotej Palmy (2006); Nagroda LAFCA / Los Angeles Film Critics Association Awards – Independent/Experimental Film and Video Award / Nagroda za niezależny/eksperymentalny film i wideo (2007); Cineport – Portugalski festiwal filmowy / Portuguese FF – Najlepszy scenariusz / Best Screenplay (2007)

Program 2015

Google Translate