X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Horse Money

Cavalo Dinheiro · reż. Pedro Costa
Portugalia 2014, 103’

Pokazy

20.10, 15:00 · Od Nowa – duża scena

Horse Money to hipnotyzująca odyseja ku rzeczywistym, wymyślonym i koszmarnym wspomnieniom starzejącego się Ventury, imigranta z Wysp Zielonego Przylądka, który mieszka w Lizbonie. Rzecz dzieje się współcześnie, pośród otępiających i niekończących się pobytów w szpitalu, biurokratycznych procedur i wałęsania się po zapamiętanych przestrzeniach... aż nagle przenosimy się do „wtedy”, do połowy lat 70. i okresu rewolucji goździków w Portugalii, gdy Ventura wdał się w bójkę na noże ze swoim przyjacielem Joaquimem.

Reżyser:Pedro Costa
Scenariusz:Pedro Costa
Muzyka:Os Tubarões
Zdjęcia:Leonardo Simões
Montaż:João Dias
Obsada:Ventura, Vitalina Varela, Tito Furtado, António Santos
Nagrody:MFF w Locarno / Locarno IFF – Najlepszy reżyser, nagroda Don Kichota, nagroda Swiss Critics Boccalino / Best Director, Don Quixote Award, Swiss Critics Boccalino Award (2014); MFF w Monachium / Munich FF – Nagroda ARRI/OSRAM: Najlepszy film zagraniczny / ARRI/OSRAM Award: Best International Film (2015)

Program 2015

Google Translate