X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Lunatycy

Już po raz kolejny na festiwalu TOFIFEST serwujemy ucztę filmową dla nocnych marków, na którą zapraszamy szczególnie tych, którzy kochają kultowe produkcje filmowe. W tym roku pokażemy film „Człowiek słoń” w reżyserii Davida Lyncha, który był nominowany do Oscara w aż pięciu kategoriach. Warto go zobaczyć przede wszystkim ze względu na wspaniałe role Anthony’ego Hopkinsa(Dr Frederick Treves) i Johna Hurta (John Merrick, tytułowy człowiek słoń).

Zabierzemy także naszych widzów w podróż statkiem przewożącym dziwną substancję, z której powstanie niezwykła rzeźba... a to wszystko w filmie Drawing Restraint 9 w reżyserii amerykańskiego artysty Matthew Barneya. Za oprawę muzyczną do tej historii z pogranicza jawy i snu odpowiedzialna jest Björk, co gwarantuje niezapomniany klimat.

Naszą ostatnią propozycją dla „lunatyków” jest Donnie Darko (reż. Richard Kelly), opowieść o młodym chłopcu z przedmieść Middlesex, który ma 28 dni, 6 godzin, 42 minuty i 12 sekund, żeby ocalić świat (lub przynajmniej spróbować to zrobić). W tym nietypowym zadaniu pomaga mu nowy przyjaciel, dwumetrowy królik o imieniu Frank. Czy ten duet odmieni przeznaczenie świata? Przekonajcie się w kinie!

Program 2015

Google Translate