X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Czuwaj

Be Prepared · reż. Robert Gliński
Polska 2017, 90’

26.10, 17:00 · Cinema City – sala 8

Kup lub zarezerwuj bilet

Czuwaj to thriller rozgrywający się w świecie nastolatków ery Internetu i mediów społecznościowych. Na skutek ryzykownej decyzji dorosłych dochodzi do konfrontacji dwóch grup młodzieży z odmiennych światów, reprezentujących różne systemy wartości. To, co miało być lekcją odpowiedzialności i tolerancji, przeradza się w twardą walkę o przywództwo — wierze w szlachetne ideały przeciwstawione zostaje brutalne prawo silniejszego. Młodzi ludzie odizolowani od zewnętrznego świata, zamknięci w pełnym napięć środowisku, ujawniają swoje prawdziwe, szokujące oblicza.

Czuwaj to kolejny po Sali samobójców krok na drodze do odnalezienia prawdy o tym, co dziś kieruje wyborami młodych. To także współczesna próba postawienia dramatycznych pytań w duchu słynnego Władcy much, którego bohaterowie stoją już u progu dorosłości.

Reżyser:Robert Gliński
Scenariusz:Dorota Jankojć-Poddębniak, Robert Gliński
Muzyka:Łukasz Targosz
Zdjęcia:Łukasz Gutt
Montaż:Milenia Fiedler
Obsada:Mateusz Więcławek, Michał Włodarczyk, Jakub Zając, Maciej Musiałowski, Magdalena Wieczorek, Zbigniew Zamachowski, Leszek Lichota, Artur Barciś
Producent:Włodzimierz Niderhaus
Produkcja:Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych
Dystrybucja:Monolith Films
Nagrody:FF w Gdyni / Gdynia FF – Oficjalna Selekcja / Official Selection (2017); Warszawski FF / Warsaw FF – Oficjalna Selekcja / Official Selection (2017)

Robert Gliński urodził się w 1952 roku. Jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej i Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi, na której wykłada od 2002 roku. W latach 2011–2014 był dyrektorem Teatru Powszechnego w Warszawie. Reżyseruje filmy fabularne, dokumentalne, a także spektakle telewizyjne.

Wybrana Filmografia:

  • 2017 – Czuwaj / Be prepared
  • 2014 – Kamienie na szaniec / Stones For the Rampart
  • 2009 – Świnki / Piggies
  • 2001 – Cześć Tereska / Hi Tessa
  • 1997 – Kochaj i rób co chcesz / Love Me and Do Whatever You Want

Program 2017

Google Translate