X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Najlepszy

Fastest, The · reż. Łukasz Palkowski
Polska 2017, 110’

27.10, 15:00 · CKK Jordanki

Kup lub zarezerwuj bilet

Głównym bohaterem filmu jest Polak, który zachwycił świat, ale u nas do dziś pozostaje osobą praktycznie nieznaną. Najlepszy to fascynująca historia — pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły — inspirowana życiem Jerzego Górskiego. Ukończył on bieg śmierci oraz ustanowił rekord w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek. Uzyskanie tego wyniku nie byłoby jednak możliwe, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił, druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.

Reżyser:Łukasz Palkowski
Scenariusz:Agatha Dominik, Maciej Karpiński
Muzyka:Bartosz Chajdecki
Zdjęcia:Piotr Sobociński Jr.
Montaż:Jarosław Barzan
Obsada:Jakub Gierszał, Arkadiusz Jakubik, Janusz Gajos, Artur Żmijewski, Magdalena Cielecka, Kamila Kamińska
Producent:Krzysztof Szpetmański
Produkcja:Iron Films
Dystrybucja:Mówi Serwis
Nagrody:FF w Gdyni / Gdynia FF – Nagroda Publiczności, Złote Lwy: Najlepszy Debiut Aktorski, Najlepsza Scenografia, Złoty Klakier / Audience Award, Golden Lions: Professional Acting Debut, Best Set Design, Golden Clapper (2017)

Łukasz Palkowski urodził się w 1976 roku. Jest reżyserem i scenarzystą. Zadebiutował krótkometrażową fabułą Nasza ulica. Pracował jako drugi reżyser przy obrazach Macieja Pieprzycy, Krzysztofa Langa i Jana Kidawy-Błońskiego. Jego debiutancka, pełnometrażowa fabuła Rezerwat została uhonorowana za najlepszy debiut na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Kolejne nagrody zdobył za bardzo dobrze przyjęty przez publiczność film Bogowie. Jest także reżyserem seriali telewizyjnych takich jak Nie rób scen, Strażacy czy Belfer.

Wybrana Filmografia:

  • 2017 – Najlepszy / Double Ironman
  • 2014 – Bogowie / Gods
  • 2011 – Wojna żeńsko-męska
  • 2007 – Rezerwat

Program 2017

Google Translate