X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Pewnego razu w listopadzie…

Once upon a time in November · reż. Andrzej Jakimowski
Polska 2017, 92’

27.10, 17:30 · Kino Centrum

Kup lub zarezerwuj bilet

Marek (Grzegorz Palkowski) właśnie rozpoczyna studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Ma piękną i odwzajemniającą jego uczucie dziewczynę, Olę (Alina Szewczyk). Na co dzień troskliwie opiekuję się matką (Agata Kulesza), z którą mieszka w przedwojennej kamienicy. Kiedy w wyniku eksmisji rodzina traci dach nad głową, rozpoczyna się uciążliwa tułaczka między jedną warszawską noclegownią a drugą. W końcu Markowi udaje się znaleźć miejsce w squacie w centrum miasta. Szczęście bohaterów nie trwa jednak długo, bo w stolicy właśnie rozpoczyna się manifestacja niepodległościowa. Do budynku, w którym znaleźli schronienie, próbuje wedrzeć się grupa agresywnych chuliganów. Wydarzenia, jakie rozegrają się w murach squatu, odcisną niezatarte piętno na życiu bohaterów.

Reżyser:Andrzej Jakimowski
Scenariusz:Andrzej Jakimowski
Muzyka:Tomasz Gąssowski
Zdjęcia:Adam Bajerski
Montaż:Cezary Grzesiuk
Obsada:Agata Kulesza, Grzegorz Palkowski, Edward Hogg, Krzysztof Ławniczak, Alina Szewczyk
Producent:Andrzej Jakimowski
Produkcja:Zjednoczenie Artystów i Rzemieślników
Dystrybucja:Kino Świat
Nagrody:Warszawski FF / Warsaw FF – Oficjalna Selekcja / Official Selection (2017)

Andrzej Jakimowski urodził się w Warszawie w 1963 roku. Pracuje jako reżyser, scenarzysta i producent. Studiował filozofię na Uniwersytecie Warszawskim oraz reżyserię filmową na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jego film Sztuczki był w 2009 polskim kandydatem do Oscara.

Wybrana Filmografia:

  • 2017 – Pewnego razu w listopadzie… / Once upon a time in November
  • 2012 – Imagine
  • 2007 – Sztuczki / Tricks
  • 2005 – Solidarność, Solidarność
  • 2003 – Zmruż oczy / Squint Your Eyes

Program 2017

Google Translate