X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Photon

Photon · reż. Norman Leto
Polska 2017, 107’

21.10, 13:30 · Kino Centrum

Kup lub zarezerwuj bilet

Film Photon jest swoistym podsumowaniem ludzkiej wiedzy na temat życia i ewolucji. Wizualizuje to, co wiemy dziś o procesie tworzenia się materii. Nie jest jednak filmem stricte przyrodniczym czy naukowym w formule znanej widzom choćby z Animal Planet — to oryginalna, ciekawa w odbiorze forma fabularyzowanego, dynamicznego przedstawienia teorii naukowych dotyczących funkcjonowania wszechświata. Pierwsza część filmu traktuje o powstawaniu materii, gwiazd i planet. W drugiej narrator wyjaśnia, co dziś wiemy (i czego nie wiemy) na temat powstawania życia. W ostatnim akcie filmu przyszłość ukazana jest w formie programu telewizyjnego, oglądanego przez małżeństwo ― Emilię i Wojciecha. Przedstawione w programie prognozy oparte są na obecnych trendach futurologii.

Reżyser:Norman Leto
Scenariusz:Norman Leto
Muzyka:Przemysław Książek, Przemysław Wierzbicki, Igor Szulc
Zdjęcia:Michał Marczak, Norman Leto
Montaż:Norman Leto, Antoni Kowalczyk
Obsada:Andrzej Chyra, Danuta Banach, Stanisław Banach, Kaja Werbanowska, Iwo Piotrowski
Producenci:Daniel Markowicz, Piotr Galon
Produkcja:Lightcraft, BBI
Dystrybucja:Alter Ego Pictures Sp. z o.o.
Nagrody:MFF T-Mobile Nowe Horyzonty / T-Mobile New Horizons IFF – Nagroda Publiczności / Audience Award (2017)

Norman Leto to artysta tworzący na pograniczu wideo, filmu i nowych mediów. Pierwszy indywidualny pokaz jego prac miał miejsce w 2007 roku w CSW w Warszawie. W tym samym roku autor został zaproszony do współpracy z reżyserem Krystianem Lupą nad sztuką teatralną Factory Two, do której przygotował sekwencje wideo wyświetlane podczas spektaklu. Okres 2009–2010 Norman Leto poświęcił na dokończenie autobiograficznej powieści Sailor. Równolegle pracował nad pełnometrażowym filmem pod tym samym tytułem.

Wybrana Filmografia:

  • 2017 – Photon
  • 2010 – Sailor
  • 2009–2008 – Krystian Lupa: Fabryka

Program 2017

Google Translate