X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Pokot

Spoor · reż. Agnieszka Holland, Kasia Adamik
Polska, Czechy, Niemcy, Szwecja, Słowacja 2017, 128’

26.10, 15:00 · Kino Centrum

Kup lub zarezerwuj bilet

Kiedyś budowała mosty w Syrii, teraz uczy angielskiego w wiejskiej szkole, czyta w gwiazdach i rozmawia ze zwierzętami. Pewnej śnieżnej nocy Janina Duszejko odnajduje ciało sąsiada-kłusownika. Jedyne ślady wokół jego domu to tropy saren...

W niewyjaśnionych okolicznościach giną kolejne lokalne osobistości. Wszystkich łączyła ta sama pasja ― polowanie. Policja szuka sprawcy. Duszejko rozpoczyna swoje własne śledztwo, które prowadzi ją do zaskakujących wniosków. Czy to możliwe, że myśliwi stali się zwierzyną?

Reżyser:Agnieszka Holland, Kasia Adamik
Scenariusz:Olga Tokarczuk, Agnieszka Holland
Muzyka:Antoni Komasa-Łazarkiewicz
Zdjęcia:Jolanta Dylewska, Rafał Paradowski
Montaż:Pavel Hrdlička
Obsada:Agnieszka Mandat, Wiktor Zborowski, Jakub Gierszał, Patrycja Volny, Miroslav Krobot, Borys Szyc, Katarzyna Herman
Producenci:Krzysztof Zanussi, Janusz Wąchała
Produkcja:Studio Filmowe Tor
Dystrybucja:Next Film
Nagrody:Berlinale – Srebrny Niedźwiedź / Silver Bear (2017); FF w Gdyni / Gdynia FF – Złote Lwy: Najlepszy Reżyser, Złoty Kangur / Golden Lions: Best Director, Golden Kangaroo (2017)

Agnieszka Holland ― reżyserka filmowa i teatralna, scenarzystka, jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiego kina. Od 1981 roku mieszka i pracuje w Europie Zachodniej i USA. Za swoje dokonania była nagradzana na wielu festiwalach filmowych, w 2008 roku otrzymała także Złoty Medal „Gloria Artis ― Zasłużony Kulturze”.

Kasia Adamik ― reżyserka, scenarzystka, producentka filmowa i plastyczka. Jest absolwentką paryskiej Akademii Sztuk Pięknych i prestiżowego Institute St. Luc w Brukseli. Członkini Polskiej Akademii Filmowej.

Wspólna Filmografia:

  • 2017 – Pokot / Spoor
  • 2009 – Janosik. Historia prawdziwa / Janosik: A True Story

Program 2017

Google Translate