X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Syn Królowej Śniegu

Son of Snow Queen, The · reż. Robert Wichrowski
Polska 2017, 85’

23.10, 16:30 · Kino Centrum

Kup lub zarezerwuj bilet

Syn Królowej Śniegu łączy cechy dramatu i współczesnej opowieści o walce dobra ze złem. Akcja filmu rozgrywa się w dwóch przenikających się wymiarach ― realistycznym oraz poetycko-baśniowym. Sześcioletni chłopiec Marcin (Maciej Bożek), spragniony miłości i ciepła, dzięki emerytowanemu pisarzowi Kazimierzowi (Franciszek Pieczka) ucieka do krainy fikcyjnych bohaterów Hansa Christiana Andersena. Tam, oddzielony parawanem fantazji od rzeczywistości, w której z różnych względów nie potrafi się odnaleźć, czuje się bezpieczny. Jego dwudziestokilkuletnia matka Anna (Michalina Olszańska) wychowuje go samotnie, ledwo wiążąc koniec z końcem. Gdy poznaje Kamila (Rafał Fudalej), pojawia się nadzieja na lepsze jutro. Ale czy Anna wybierze właściwą drogę? Czasami, gdy jesteśmy zagubieni, popełniamy przecież błędy, których nie da się już naprawić…

Reżyser:Robert Wichrowski
Scenariusz:Paweł Sala, Robert Wichrowski
Muzyka:Piotr Mikołajczak
Zdjęcia:Mirosław Brożek
Montaż:Adam Kwiatek, Mateusz Kiełbowicz
Obsada:Michalina Olszańska, Franciszek Pieczka, Anna Seniuk, Maciej Bożek, Rafał Fudalej, Ewa Szykulska
Producent:Piotr Mikołajczak
Produkcja:Ursa Major Productions

Robert Wichrowski urodził się w 1966 roku w Bydgoszczy. Ukończył historię i politologię na Uniwersytecie Gdańskim, realizację telewizyjną na PWSFTviT, a także kurs mistrzowski reżyserii filmowej Andrzeja Wajdy. Reżyserował teledyski, filmy dokumentalne, a także seriale telewizyjne takie jak Powiedz tak, Krew z krwi czy Komisarz Alex. Jego pełnometrażowym debiutem była komedia Francuski numer.

Wybrana Filmografia:

  • 2017 – Syn Królowej Śniegu / The Son of Snow Queen
  • 2014 – Karuzela
  • 2006 – Francuski numer / The French Trick
  • 2003 – Mój szczyt ― opowieści z K2 (short)

Program 2017

Google Translate