X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Szatan kazał tańczyć

Satan Said Dance · reż. Katarzyna Rosłaniec
Polska, Holandia 2016, 97’

24.10, 17:00 · Cinema City – sala 6

Kup lub zarezerwuj bilet

Karolina (Magdalena Berus) ― jak wiele współczesnych 20-, 30-latek ― żyje szybko, intensywnie, pragnie doświadczyć wszystkiego ze zdwojoną siłą. W odróżnieniu od większości rówieśników, nie pracuje w korporacji ― jest artystką, jakiś czas temu wydała pierwszą powieść, współczesną wersję „Lolity”, która stała się międzynarodowym sukcesem. Dziewczyna wiedzie nihilistyczny tryb życia, spędzając czas na podróżach po świecie, romansach i ostrych imprezach. Ale jej życie wypełnia pustka, której nie są w stanie pokonać ani narkotyki, ani seks. Świat Karoliny, żyjącej w cieniu nie radzącej sobie z przemijaniem matki (Danuta Stenka) i atrakcyjniejszej siostry Matyldy (Hanna Koczewska), stopniowo się rozpada…

Reżyser:Katarzyna Rosłaniec
Scenariusz:Katarzyna Rosłaniec
Muzyka:Agnieszka Stulgińska
Zdjęcia:Virginia Surdej
Montaż:Stefan Stabenow
Obsada:Magdalena Berus, Łukasz Simlat, Tygo Gernandt, Hanna Koczewska, Marta Nieradkiewicz, Tomasz Tyndyk, Danuta Stenka
Producenci:Piotr Kobus, Agnieszka Drewno
Produkcja:Manana
Dystrybucja:Kino Świat
Nagrody:FF w Gdyni / Gdynia FF – Nominacja: Złoty Pazur – Konkurs Inne Spojrzenie / Nomination: the Golden Claw Award – The Visions Apart Competition (2017); Netia OFF Camera, Kraków – Najlepsza Rola Żeńska / Best Female Role (2017)

Katarzyna Rosłaniec urodziła się w 1980 roku w Malborku. Jest reżyserką i scenarzystką, absolwentką ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim i reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz kursu fabularnego w Szkole Wajdy. Jej debiutancką fabułę Galerianki nagrodzono m.in. na festiwalach w Cottbus, Gdyni, Koszalinie, Seulu, Walencji, Zittau i Zlinie.

Wybrana Filmografia:

  • 2017 – Szatan kazał tańczyć / Satan Said Dance
  • 2012 – Bejbi blues / Baby Blues
  • 2010 – Galerianki / Mall Girls

Program 2017

Google Translate