X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Wściekłość

Rage · reż. Michał Węgrzyn
Polska 2017, 83’

25.10, 18:00 · Kino Centrum

Kup lub zarezerwuj bilet

Wściekłość to historia Adama, trzydziestoparoletniego prezentera telewizyjnego, męża pięknej Edyty i ojca dwójki małych dzieci, uwikłanego w skomplikowane relacje rodzinno-zawodowe. Podczas joggingu wzdłuż warszawskiej obwodnicy, bohater prowadzi rozmowy telefoniczne z najbliższymi i współpracownikami, które odsłaniają jego tajemnice. Nieprzewidywalny ciąg wydarzeń wieczoru kwestionuje jego dotychczasowe życiowe wybory. Film stawia pytania o granice ludzkiej uczciwości wobec siebie i otoczenia oraz o cenę dążenia do sukcesu i samorealizacji.

Reżyser:Michał Węgrzyn
Scenariusz:Michał Węgrzyn, Marcin Roykiewicz
Muzyka:Tomasz Kuldo – QLHead
Zdjęcia:Wojciech Węgrzyn
Montaż:Michał Biliński
Obsada:Jakub Świderski, Małgorzata Zajączkowska, Paulina Chapko, Natalia Klimas Producenci / Producers: Michał Węgrzyn, Wojciech Węgrzyn, Piotr Cisło, Grzegorz Wyrębiak
Producent:WMW Film
Dystrybucja:Alter Ego Pictures
Nagrody:Europejski Festiwal Filmów Niezależnych ECU w Paryżu / The European Independent Film Festival (ÉCU) in Paris – Najlepszy Film Dramatyczny / Best Dramatic Feature (2017)

Michał Węgrzyn — urodził się w 1978 roku w Nowym Sączu. Studiował filmoznawstwo na UJ oraz na Wydziale Operatorskim PWSFTviT w Łodzi. Jego debiutancka etiuda dokumentalna Zaszumiał, Powiał (2003), zrealizowana z młodszym bratem Wojciechem, zdobyła nagrody na wielu festiwalach filmowych w Polsce. W filmie fabularnym debiutował jako reżyser opowieścią o in vitro pt. Wybraniec (2013). W 2015 roku powstał jego kolejny film — Historia kobiety.

Wybrana Filmografia:

  • 2017 – Wściekłość / Rage
  • 2015 – Historia kobiety / The Story of a Woman
  • 2013 – Wybraniec
  • 2010 – 400 hektarów
  • 2007 – Pojechał, Zobaczył
  • 2003 – Zaszumiał, Powiał

Program 2017

Google Translate