X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Zgoda

Reconciliation, The · reż. Maciej Sobieszczański
Polska 2017, 87’

26.10, 19:00 · Cinema City – sala 6

Kup lub zarezerwuj bilet

Jest rok 1945. Właśnie kończy się wojna. W Świętochłowicach na Śląsku organy bezpieczeństwa tworzą obóz pracy dla Niemców, Ślązaków i Polaków. Pod pretekstem ukarania zdrajców narodu polskiego UB dokonuje czystek wśród „niechętnych komunistycznej władzy”. Do pracy w obozie zgłasza się młody chłopak Franek (Julian Świeżewski). Próbuje ocalić Annę (Zofia Wichłacz), w której jest zakochany. Nie wie, że wśród osadzonych znalazł się Erwin (Jakub Gierszał), Niemiec, jego przyjaciel sprzed wojny, który od dawna skrycie kocha się w dziewczynie…

Franek dołącza do komunistów, naiwnie licząc, że uda mu się oszukać system. Już pierwsze dni pracy w obozie odzierają go ze złudzeń. A z czasem przekonuje się, że aby ocalić swoją ukochaną, będzie musiał poświęcić wszystko...

Reżyser:Maciej Sobieszczański
Scenariusz:Małgorzata Sobieszczańska
Muzyka:Bartłomiej Gliniak
Zdjęcia:Valentyn Vasyanovych
Montaż:Rafał Listopad
Obsada:Julian Świeżewski, Jakub Gierszał, Zofia Wichłacz, Danuta Stenka, Wojciech Zieliński, Paweł Tomaszewski
Producent:Zbigniew Domagalski
Produkcja:Studio Filmowe „Kalejdoskop”
Dystrybucja:Kino Świat
Nagrody:FF w Gdyni / Gdynia FF – Złoty Kangur, Złoty Lew: Najlepsze Kostiumy / Golden Kangaroo, Golden Lion: Best Costumes (2017); MFF w Locarno / Locarno IFF – Nagroda „First Look” / The “First Look” Award (2017); World FF Montreal – Nagroda za Reżyserię / Award for Directing (2017)

Maciej Sobieszczański — scenarzysta, dramaturg, reżyser. Jest ekspertem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, wykładowcą Programu Fabularnego „Studio Prób” i nowego Programu Scenariuszowego SCRIPT w Szkole Wajdy oraz Wydziału Scenariopisarstwa w PWSFTviT w Łodzi.

Wybrana Filmografia:

  • 2017 – Zgoda / The Reconciliation
  • 2015 – Performer
  • 2011 – Urodziny (short)

Program 2017

Google Translate