X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Wielkie kłamstewka (1–4)

Big Little Lies · reż. Jean-Marc Vallée
Odcinki 1–4, USA 2017, 205’

21.10, 19:30 · Kino Centrum

Wstęp wolny

Pewnego dnia w spokojnym, nadmorskim miasteczku Monterey w stanie Kalifornia pojawia się samotna matka Jane (Shailene Woodley) i jej syn Ziggy. Wieloletnie przyjaciółki Madeline (Reese Witherspoon) i Celeste (Nicole Kidman) biorą ją pod swoje skrzydła, co nie pozostaje bez znaczenia dla ich relacji z Renatą (Laura Dern). Przykry incydent w szkole wyznacza nowe linie towarzyskich podziałów. Gdy w miasteczku dochodzi do zbrodni, pojawia się podejrzenie, że mogła być ona związana z napięciami, jakie pojawiły się pomiędzy matkami.

Siedmioodcinkowy miniserial HBO, oparty na bestsellerowej powieści Liane Moriarty o tym samym tytule, to pełna emocji i czarnego humoru historia o zbrodni i krzywdzie. Produkcja w przewrotny sposób podejmuje także temat mitu perfekcyjnego amerykańskiego życia. Zaślepione miłością matki, osiągający sukcesy mężowie, urocze dzieci, piękne domy — jakie kłamstwa kryją się za misternie zbudowanymi fasadami?

Reżyser:Jean-Marc Vallée
Scenariusz:David E. Kelley
Zdjęcia:Yves Bélanger
Montaż:David Berman, Maxime Lahaie-Denis, Sylvain Lebel, Justin Lachance, Jim Vega, Véronique Barbe
Obsada:Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Shailene Woodley, Alexander Skarsgård, Adam Scott, Zoë Kravitz, Laura Dern
Producenci:Barbara A. Hall, Liane Moriarty
Produkcja:Blossom Films, David E. Kelley Productions, Pacific Standard
Nagrody:Nagrody Emmy / Emmy Awards – Najlepszy Serial Limitowany, Najlepsza Reżyseria, Najlepsza Aktorka w Serialu Limitowanym lub Filmie Telewizyjnym, Najlepszy Aktor Drugoplanowy w Serialu Limitowanym lub Filmie Telewizyjnym, Najlepsza Aktorka Drugoplanowa w Serialu limitowanym lub Filmie Telewizyjnym / Outstanding Limited Series, Outstanding Directing, Outstanding Lead Actress, Outstanding Supporting Actor, Outstanding Supporting Actress (2017)

Program 2017

Google Translate