X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Jackie

Jackie · reż. Pablo Larraín
Francja, USA, Chile 2016, 95’

24.10, 15:00 · Kino Centrum

Kup lub zarezerwuj bilet

Jacqueline Bouvier Kennedy ma 34 lata, kiedy jej mąż zostaje wybrany na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Elegancka i stylowa od razu staje się globalną ikoną, jedną z najbardziej znanych kobiet na świecie. Jej intuicja i smak w kwestiach mody, sztuki i wystroju wnętrz są powszechnie podziwiane. Jednak 22 listopada 1963 roku poukładany świat pierwszej damy rozsypuje się na kawałki. Podczas wyborczej podróży do Dallas, ginie John F. Kennedy, a pogrążona w żałobie Jacqueline powraca do Waszyngtonu na pokładzie Air Force One. Mierząc się z tragedią, postanawia kontynuować dzieło męża. W ciągu kilku dni nie tylko dopisze triumfalny koniec do mitu JFK, ale też ugruntuje legendę, której na imię... Jackie.

Reżyser:Pablo Larraín
Scenariusz:Noah Oppenheim
Muzyka:Mica Levi
Zdjęcia:Stéphane Fontaine
Montaż:Sebastián Sepúlveda
Obsada:Natalie Portman, Peter Sarsgaard, Greta Gerwig, Billy Crudup, John Hurt
Producenci:Ari Handel, Darren Aronofsky, Mickey Liddell, Pascal Caucheteux, Scott Franklin
Produkcja:Why Not Productions
Dystrybucja:Kino Świat
Nagrody:MFF w Wenecji / Venice IFF – Najlepszy Scenariusz, Złota Mysz / Best Script, Gold Mouse (2016); BAFTA / BAFTA Awards – Najlepsze Kostiumy / Best Costume Design (2017)

Program 2017

Google Translate