X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Gwiazdy

Stars · reż. Jan Kidawa-Błoński
Polska 2017, 106’

24.10, 17:00 · Kino Centrum

Kup lub zarezerwuj bilet

Gwiazdy to urzekająca klimatem, zabawna, ale i nostalgiczna podróż do świata młodzieńczych marzeń, wyznaczających cel i kierunek życia bohaterów. Film opowiada o wielkiej i niespełnionej miłości trójki młodych ludzi, rozdartych między swymi namiętnościami, pragnieniami i ambicjami. Całość okraszona jest fantastycznym śląskim temperamentem i przywołuje wielkie chwile polskiego futbolu. Kanwą historii są losy znakomitego śląskiego piłkarza Jana Banasia ― gwiazdy Polonii Bytom, Górnika Zabrze i Polskiej Reprezentacji ery Kazimierza Górskiego. W główną rolę wcielił się Mateusz Kościukiewicz, któremu partneruje Sebastian Fabijański. Miłosny trójkąt dopełnia zjawiskowa Karolina Szymczak. 

Reżyser:Jan Kidawa-Błoński
Scenariusz:Jan Kidawa-Błoński, Jacek Kondracki
Muzyka:Dariusz Kowalczyk, Piotr Ługowski
Zdjęcia:Michał Englert
Montaż:Jan Kidawa-Błoński jr
Obsada:Mateusz Kościukiewicz, Sebastian Fabijański, Karolina Szymczak, Aleksandra Gintrowska, Magdalena Cielecka, Eryk Lubos
Producenci:Jarosław Pachowski, Andrzej Serdiukow
Produkcja:Film Point Group
Dystrybucja:Kino Świat
Nagrody:Netia OFF Camera, Kraków – Oficjalna Selekcja / Official Selection (2017)

Jan Kidawa-Błoński urodził się 1953 roku w Chorzowie. Reżyser, scenarzysta, producent, również aktor. W latach 1972–1976 studiował na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Ukończył Wydział Reżyserii PWSFTViT w Łodzi. Jako reżyser zadebiutował w 1981 roku. W latach 1990–1994 był prezesem Stowarzyszenia Filmowców Polskich, w latach 1997–2001 ― członkiem Zarządu Stowarzyszenia Niezależnych Producentów Filmowych i Telewizyjnych. Jest także autorem wielu programów telewizyjnych.

Wybrana filmografia:

  • 2017 – Gwiazdy / Stars
  • 2013 – W ukryciu / In Hiding
  • 2010 – Różyczka / Little Rose
  • 2005 – Skazany na bluesa / Destined For Blues
  • 1996 – Wirus / Virus
  • 1992 – Pamiętnik znaleziony w garbie / Memoirs Found in a Hunched Back

Program 2017

Google Translate