X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Emilka płacze

Emily Cries · reż. Rafał Kapeliński
Polska 2006, 33’

21.10, 20:00 · Artus Cinema

Wstęp wolny

Katowice, Górny Śląsk. 18-letni chłopak, zagubiony w otaczającym świecie, zakochuje się w Emilce, ale nie wie jak jej to powiedzieć… Emilka płacze to historia pierwszej miłości rozgrywającej się na tle stanu wojennego, wprowadzonego w Polsce przez reżim komunistyczny 13 grudnia 1981 roku.

Reżyser:Rafał Kapeliński
Scenariusz:Rafał Kapeliński
Muzyka:Zbigniew Malecki
Zdjęcia:Paweł Dyllus
Montaż:Maciej Pawliński
Obsada:Marta Chodorowska, Andrzej Szewczak, Czesław Mądry, Rafał Mohr, Maciej Wojdyła
Producenci:Rafał Kapeliński, Piotr Ledwig, Łukasz Nowak
Produkcja:Aurora Film Production
Nagrody:FF w Gdyni / Gdynia FF – Konkurs Kina Niezależnego: Nagroda Główna, Nagroda Specjalna / Independent Cinema Competition: Grand Prix, Special Prize (2006); MFF Tofifest / Tofifest IFF – Grand Prix (2006)

Rafał Kapeliński ― reżyser, scenarzysta. Jest absolwentem Wydziału Filologii Angielskiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (1994), Wydziału Zarządzania i Administracji Mediami (MBA) Uniwersytetu Washington w Seattle, Londyńskiej Szkoły Filmowej (LFS) oraz National Film and Television School w Beaconsfield.

Program 2017

Google Translate