X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Najpiękniejsze fajerwerki ever

Best Fireworks Ever, The · reż. Aleksandra Terpińska
Polska 2017, 28’

26.10, 15:00 · CKK Jordanki

Kup lub zarezerwuj bilet

Akcja filmu toczy się współcześnie w jednym z europejskich miast. Opowiada o jednym dniu z życia trójki młodych przyjaciół, którzy w obliczu fikcyjnego konfliktu zbrojnego w ich kraju muszą zmodyfikować swoje plany na przyszłość.

Reżyser:Aleksandra Terpińska
Scenariusz:Aleksandra Terpińska
Zdjęcia:Michał Dymek
Montaż:Magdalena Chowańska
Obsada:Justyna Wasilewska, Malwina Buss, Piotr Polak, Maciej Nawrocki
Producenci:Ewa Jastrzębska, Jerzy Kapuściński
Produkcja:Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Studio Munka
Nagrody:FF w Cannes – Semain de la Critique: Nagroda Canal+, Złota Szyna / The International Critics\' Week: Canal+ Award, Golden Rail Award (2017); Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” w Koszalinie / “The Young and Cinema” Koszalin Debut Film Festival – Jantar za Krótkometrażowy Film Fabularny / The Grand Prix Award for Short Film (2017)

Aleksandra Terpińska ― reżyserka i scenarzystka filmów krótkometrażowych, reklam i teledysków. Studiowała reżyserię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach i psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim. Zrealizowała do tej pory trzy krótkie metraże ― Leszczu, Święto Zmarłych, Ameryka, oraz średniometrażowy dokument Czeski Łabędź.

Program 2017

Google Translate