X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Pear Cider and Cigarettes

Pear Cider and Cigarettes · reż. Robert Valley
Kanada, Wielka Brytania 2016, 35’ · polska premiera

22.10, 18:30 · Kino Centrum

Kup lub zarezerwuj bilet

Techno Stypes żyje intensywnie. Jego skłonność do autodestrukcji zdumiewa Roberta —najlepszego przyjaciela od czasów dzieciństwa. Kiedy Techno trafia do chińskiego szpitala i okazuje się, że potrzebny jest mu przeszczep wątroby, Robert wyrusza w szaloną podróż, aby zabrać przyjaciela do domu w Vancouver.

Reżyser:Robert Valley
Scenariusz:Robert Valley
Montaż:Robert Valley
Producent:Cara Speller
Produkcja:Massive Swerve Studios, Passion Pictures Animation
Nagrody:Oscary / Academy Awards – Nominacja: Najlepszy Krótkometrażowy Film Animowany / Nomination: Best Animated Short Film (2017); Nagrody Annie / Annie Award – Annie: Najlepsza Animowana Produkcja Specjalna / Annie: Best Animated Special Production (2017)

Robert Valley jest kanadyjskim animatorem oraz artystą grafikiem. Urodził się w 1969 roku w Vancouver. W 1992 roku, po ukończeniu czteroletniego kursu z animacji w rodzinnym mieście, przeprowadził się do San Francisco. Największą sławę przyniosła mu współpraca z zespołem Gorillaz.

Program 2017

Google Translate