X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Small Town

Cidade Pequena · reż. Diogo Costa Amarante
Portugalia 2016, 19’ · polska premiera

26.10, 21:00 · Kino Centrum

Kup lub zarezerwuj bilet

Pewnego dnia mały Frederico dowiaduje się od swojego nauczyciela, że ludzie umierają, gdy serce przestaje pracować. Chłopiec nie może potem spać. W nocy kilkakrotnie budzi swoją matkę i narzeka, że boli go klatka piersiowa.

Reżyser:Diogo Costa Amarante
Scenariusz:Diogo Costa Amarante
Muzyka:Beethoven, F. R. David
Zdjęcia:Diogo Costa Amarante
Montaż:Diogo Costa Amarante
Obsada:Frederico Costa Amarante, Mara Costa Amarante
Producenci:Diogo Costa Amarante, Miguel Dias, Curtas Metragens
Nagrody:Berlinale – Złoty Niedźwiedź: Najlepszy Film Krótkometrażowy / Golden Bear: Best Short Film (2017); MFFE w Bukareszcie / Bucharest International Experimental FF – Nagroda dla Najlepszego Filmowca / Award for Best Filmmaker (2017)

Diogo Costa Amarante urodził się w Porto w 1982 roku. Zanim zadebiutował jako reżyser filmem krótkometrażowym Jumate, ukończył studia prawnicze. Uzyskał tytuł magistra w ramach Programu Fulbrighta na Uniwersytecie Nowojorskim / Tisch School of the Arts. Ostatnio otrzymał dotację na potrzeby napisania scenariusza do swojego pierwszego filmu pełnometrażowego Migrar pelas Sombras.

Program 2017

Google Translate