X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Twój Vincent

Loving Vincent · reż. Dorota Kobiela, Hugh Welchman
Polska, Wielka Brytania 2017, 95’

25.10, 15:00 · CKK Jordanki

Kup lub zarezerwuj bilet

27 lipca 1890 roku. Szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh — wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z najwybitniejszych malarzy wszech czasów. O tym, że zginął tragicznie wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału… Twój Vincent opowiada właśnie tę historię, odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. To także pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie.

Reżyser:Dorota Kobiela, Hugh Welchman
Scenariusz:Hugh Welchman, Dorota Kobiela, Jacek Dehnel
Muzyka:Clint Mansell
Zdjęcia:Tristan Oliver, Łukasz Żal
Montaż:Justyna Wierszyńska, Dorota Kobiela
Obsada:Robert Gulaczyk, Douglas Booth, Jerome Flynn, Saoirse Ronan, Helen McCrory, Aidan Turner
Producenci:Hugh Welchman, Ivan Mactaggart, Sean M. Bobbitt
Produkcja:BreakThru Films
Dystrybucja:Next Film
Nagrody:FFA w Annecy / Annecy IAFF – Nagroda Publiczności / Audience Award (2017); FF w Gdyni / Gdynia FF – Oficjalna Selekcja / Official Selection (2017)

Program 2017

Google Translate