X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Zwierzęta

Tiere · reż. Greg Zgliński
Polska, Szwajcaria, Austria 2017, 95’

22.10, 17:30 · Cinema City – sala 8

Kup lub zarezerwuj bilet

Anna i Nick potrącają samochodem owcę. Ta z pozoru błaha kolizja drogowa inicjuje w życiu bohaterów serię niecodziennych i tajemniczych wydarzeń. Para traci orientację w rzeczywistości: nie wiedzą, czy to, czego doświadczają, dzieje się naprawdę, czy w ich wyobraźni, a może nawet... w wyobraźni partnera? Zwierzęta to film-psychozagadka, nawiązujący do stylu Davida Lyncha — na końcu nie czeka na widza puenta, lecz „łamigłówka” złożona z egzystencjalnych pytań i zachęta do zmierzenia się z tajemnicą życia.

Tak reżyser mówi o swoim filmie: „Tytułowe zwierzęta to katalizatory nadchodzących zdarzeń. Z mojego punktu widzenia są one stworzeniami balansującymi pomiędzy tym, co realne, i tym, co nierzeczywiste. Funkcjonują nieco poza światem ludzi i reprezentują pewien umowny pomost między naszą doświadczaną zmysłami egzystencją, a światem poza nią, znacznie rozleglejszym, który dopiero czeka na odkrycie. I to jest właśnie jedna z tych rzeczy, jaką chciałem zbadać ― ten rozleglejszy świat”.

Reżyser:Greg Zgliński
Scenariusz:Jörg Kalt, Greg Zgliński
Muzyka:Bartosz Chajdecki
Zdjęcia:Piotr Jaxa
Montaż:Karina Ressler
Obsada:Brigit Minichmayr, Philipp Hochmair, Mona Petri, Mehdi Nebbou, Michael Ostrowski
Producenci:Katrin Renz, Stefan Jäger
Produkcja:Tell Film, Opus Film, Coop 99 Filmproduktion
Dystrybucja:Be for Films
Nagrody:Berlinale – Oficjalna Selekcja: sekcja Forum / Official Selection: Forum (2017)

Greg Zgliński urodził się w 1968 roku. Jest reżyserem filmowym, producentem, scenarzystą, montażystą i kompozytorem. Ukończył PWSFTviT w Łodzi. Wyreżyserował m.in. Całą zimę bez ognia i Wymyk oraz seriale Zbrodnia, Paradoks i Londyńczycy.

Wybrana Filmografia:

  • 2017 – Zwierzęta / Animals
  • 2011 – Wymyk / Courage
  • 2004 – Cała zima bez ognia / A Long Winter Without Fire
  • 2001 – Na swoje podobieństwo

Program 2017

Google Translate