X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Dzikie róże

Wild Roses · reż. Anna Jadowska
Polska 2017, 93’

22.10, 19:00 · Cinema City – sala 6

Kup lub zarezerwuj bilet

Dzikie róże to historia kobiety, która musi dokonać bardzo trudnego życiowego wyboru. Jej sytuację dodatkowo komplikuje to, że żyje w małym, prowincjonalnym miasteczku, gdzie trudno jest coś ukryć, a łatwo zostać osądzonym. Główna bohaterka zmaga się z ogromnym poczuciem samotności. Jej życie wypełnia zajmowanie się domem i dwójką dzieci, a także czekanie na męża, który pracuje w Norwegii i rzadko przyjeżdża do Polski. Młoda kobieta, chcąc znowu poczuć się kochaną i adorowaną, wdaje się w romans z nastolatkiem. Niestety za tą „chwilę zapomnienia” przyjdzie zapłacić jej wysoką cenę. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy wraca mąż. Podejrzenia, plotki i oskarżenia będą przeplatać się z inną tragedią ― na plantacji dzikich róż, gdzie pracuje kobieta, zaginie jej dwuletni synek, Jasio. Czy chłopiec się odnajdzie? Czy ta rodzina ma szansę przetrwać?

Reżyser:Anna Jadowska
Scenariusz:Anna Jadowska
Muzyka:Agnieszka Stulgińska
Zdjęcia:Małgorzata Szyłak
Montaż:Anna Mass
Obsada:Marta Nieradkiewicz, Michał Żurawski, Halina Rasiakówna, Konrad Skolimowski, Natalia Bartnik, Dominik & Daniel Wesling
Producenci:Izabela Igel, Roman Jarosz
Produkcja:Alter Ego Pictures, Canal+ Polska
Dystrybucja:Alter Ego Pictures
Nagrody:FF w Gdyni / Gdynia FF – nominacja: Złoty Pazur – Konkurs Inne Spojrzenie / Nomination: the Golden Claw Award – The Visions Apart Competition (2017)

Anna Jadowska — urodzona w 1973 roku polska scenarzystka i reżyserka. Studiowała reżyserię w Szkole Filmowej w Łodzi i Szkole Wajdy. Brała też udział w międzynarodowych warsztatach filmowych Ex Oriente i EAVE. W jej dorobku znajdują telewizyjne i kinowe filmy dokumentalne i fabularne. Jej debiutem było Dotknij mnie (2003), następnie wyreżyserowała obraz Teraz ja (2004). Ostatni dokument Jadowskiej, Trzy kobiety (2013), zdobył nagrodę Magic Hour Award na Planete+ Doc Film Festival w Warszawie.

Wybrana Filmografia:

  • 2017 – Dzikie róże / Wild Roses
  • 2013 – Trzy kobiety / Three Women
  • 2011 – Z miłości
  • 2009 – Generał. Zamach na Gibraltarze / General. The Attempt at Gibraltar
  • 2004 – Teraz ja / It's Me, Now
  • 2003 – Dotknij mnie / Touch Me

Program 2017

Google Translate