X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Człowiek z magicznym pudełkiem

Man with the Magic Box, The · reż. Bodo Kox
Polska 2017, 103’

26.10, 18:00 · CKK Jordanki

Kup lub zarezerwuj bilet

Warszawa, rok 2030. Wydawać by się mogło, że dla Adama (Piotr Polak) lepsze jutro było… wczoraj. Dotknięty zanikiem pamięci bohater musi zacząć wszystko od nowa. Przeprowadza się i rozpoczyna pracę w potężnej korporacji. Poznaje tam atrakcyjną Gorię (Olga Bołądź), którą jest całkowicie oczarowany. Początkowo dziewczyna opiera się jego zalotom, uparcie twierdząc, że nie jest w jej typie. Gdy jednak romans nabiera rumieńców, chłopak dokonuje niebywałego odkrycia. W swoim mieszkaniu znajduje stare radio, które nadaje audycje z lat 50. Okazuje się, że odbiornik emituje również fale umożliwiające teleportację. Podczas jednej z podróży Adam „utyka” w 1952 roku. Zaniepokojona nieobecnością ukochanego Goria podejmuje się fascynującej, ale i niebezpiecznej misji sprowadzenia go z powrotem.

Reżyser:Bodo Kox
Scenariusz:Bodo Kox
Muzyka:Sandro di Stefano
Zdjęcia:Arkadiusz Tomiak, Dominik Danilczyk
Montaż:Milenia Fiedler
Obsada:Olga Bołądź, Piotr Polak, Sebastian Stankiewicz, Helena Norowicz, Wojciech Zieliński, Bartłomiej Firlet
Producenci:Izabela Igel, Roman Jarosz
Produkcja:Alter Ego Pictures
Dystrybucja:Kino Świat
Nagrody:FF w Gdyni / Gdynia FF – Oficjalna Selekcja / Official Selection (2017); Warszawski FF / Warsaw FF – Nominacja: Konkurs 1-2 / Nomination: 1-2 Competition (2017)

Bodo Kox urodził się w 1977 roku we Wrocławiu. Jest happenerem, reżyserem, aktorem i scenarzystą, a z wykształcenia dziennikarzem. Uważany jest za jednego z najciekawszych i najoryginalniejszych przedstawicieli polskiego kina niezależnego. Wystąpił w wielu kultowych filmach tego nurtu (m.in. Bolączka sobotniej nocy, Krew z nosa).

Wybrana Filmografia:

  • 2017 – Człowiek z magicznym pudełkiem / The Man with the Magic Box
  • 2012 – Dziewczyna z szafy / Girl from the Closet

Program 2017

Google Translate